Bronzoje sustingęs žiogas  

                                                                                             Veidas,  1996?    

                                                             Regina Oraitė (Nuttall)

 

 

Filibertas priima individualius užsakymus, angliškai nekalba. Jį galite pasiekti tel.: Lietuvoje 370 698 05542 arba mano tel. Čikagoje (palikite žinutę): 708 275 6936.Email adresu (angliškai arba lietuviškai) man, Reginai:  regina@reginospalepe.com 

Filibertą Tamoševičių pažįsta visi Vilniaus ir bent pusė Lietuvos skulptorių. Kokias įžymybes yra liejęs? “Pasakyk, ko nesu”,- visai nejuokaudamas atsako Filibertas. Labai prašomas ima vardyti, bet greitai supyksta: “Kam tie pavadinimai? Geriau parašyk, kad esu nepagydomas darboholikas”. Žmona Viktorija (beje, ministro Z.Zinkevičiaus dukterėčia), jei mokėtų, gydytų vyrą: gal mažiau reiktų su dviem dukrom- aštuonerių ir vienuolikos- sėdėti namie.

Daugiau niekas nepalinkės F.Tamoševičiui sveikti. Jei jis neplušėtų, kartais paromis neišeidamas iš dirbtuvės, laiku nebūtų atidaromos kai kurios parodos, atidengiami paminklai ir paminklėliai, atminimo lentos, o restauruojami objektai nepasipuoštų praėjusių šimtmečių sietynais, šviestuvais, žvakidėmis. Daugybė jo sukurtų darbų yra Rygos Operos ir baleto teatre, Maskvos Kremliuje, visuose didikų rūmuose Lietuvoje ir šimtuose kitų objektų.

Prieš dvidešimt penekrius metus Telšių aukštesniojoje meno mokykloje (tuometiniame Telšių taikomosios dailės technikume) įgigijęs dizaino specialybę ir prieš du dešimtmečius susidomėjęs liejimu, geru meistru esąs Filibertas pasijuto tada, kai pagavęs pievoje žiogą išliejo tikslią kjo kopiją- “kaip gyvą”, tik sustingusį bronzoje (sako: “nežinančiam sakau, jog lieju iš bronzos, o nusimanantis tai vadina žalvariu”). Tada suprato galįs ne tik iš detalės ar fragmento atkartoti ką panorėjęs. Gal smilgų formas “nuimti” būtų kebloka- verčiau tokio sumanymo atsisakytų.